*-Devrim-* !!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

*-Devrim-* !!!

Hosgeldiniz !

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ?

3 posters

Hrant Dink'in Ölümünü Nasil Karsiliyorsunuz ?
Siddetle Kiniyorum !!
Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Vote_lcap100%Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Vote_rcap
 100% [ 4 ]
Ermeni Soykiriminin Manset Oldugu Günlerde, Bu Olayin Da Olusmasi, Cok Üzücü !
Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Vote_lcap0%Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Katil Zanlisi, Bir Vatan Hainidir !
Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Vote_lcap0%Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 4

YazarMesaj
Admin-Baris
Admin

Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Empty
MesajKonu: Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ?   Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Icon_minitimeC.tesi 20 Ocak - 1:25

Hrant Dink öldürüldü !
http://devrim.bbactif.com
damla

damla

MesajKonu: Geri: Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ?   Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Icon_minitimeC.tesi 20 Ocak - 6:57

evt ne yazikki bir gazeteci daha oldu ve hicbir zaman da aydinlanmayacak bir suikast la..olduren artik herkimse yine cikip turkleri asagilayacak sozler etti bende sinirledim oldurdum diyecek ama oldurdugu insanla ilgili bir soru sorsaniz ve o insanin hayatda neler yaptigini anlatsaniz umarim biraz durup dusunurdu bir kisi oldurdu ama bir insanin diger bir insana bu kadar oldurecek kadar kin tutmasini anlamiyorum bu kisiye insan demek bile zor ..
hrant dink tehdit aliyor ama kimse parmagini kimildatmiyor bir insanin hayati soz konusu ve bu kim olursa olsun siz onun hayatini korumalisiniz sizin amaciniz bu olmali ...hrant dink orda yatiyor kizi karisi kardesi herkes agliyor ve onlar icin inanilmaz bir acidir bu, bari biraz cabuk hareket etselerdi bence orda gazete kagitlari altinda bir olu ve herkes toplanmis bakiyor ..katili yani gercek katilleri bulamiyacaksiniz bari o insani o yerden kaldirin.. ben bir insanin ailesi onunde onca zaman bekletilmesini kiniyorum .aciya aci katiyolar..

Hrant Dink, 14 Şubat 2000 Sevgililer Günü'nde şöyle yazmış...
Sevgilim...
İnan ben, seni onursuz hiçbir sevdayla aldatmadım.
Bedelin pahalıydı, ödedim... Ödeyeceğim.
Ve günün birinde sevgilim, gözlerim yorulanda...
Çağır çocukları yanına...
Aç gözlerimi son bir kez...
Onlara bebeklerimi göster ve de ki:
"Sizin babanız beni
İşte bunlarla sevdi."
Bu satırlar, onları yazanın sımsıcak bir yüreğe sahip olduğunun kanıtlarıdır.
kamber

MesajKonu: hrant dink öldürüldü   Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ? Icon_minitimePtsi 29 Ocak - 3:47

Her ölüm bir yeni yaşamın başlangıcıdır.

Hrant bir Hrant olarak gitti, Binlerce Harant olarak doğdu. Bir tohumun ölüşü yüzlercesinin yeşermesine neden olur. Toprağa atılan her tohumun ölümü yüzlercesinin yeşermesi demektir. Tarlaya attığımız bir buğday tohumunun yeşermesi o tohumun ölümü demektir. Oysa unuttuğumuz onun yeşermesi ve başak vermesi ile yüzlerce tohum hayat bulacak demektir. Tarlaya atılan tohumun ölümü farklılıklar arz eder. Bazen çürür toprağın zenginleşmesine katkı sağlar. Bazen kuşlara yem olur. Besin zincirine eklenir. Önemli olan Tohumun istediğimiz amaca hizmet vermesi için şartların iyi hazırlanmasıdır.

Hrant Dink toprağa düştü. Düşerken çalışkan bir çiftci titizliği ile tarlayı sürdü,gerekli imarını yaptı. Tam toprak tavda iken düştü toprağa. Bu ulusun insanları bu tohumu kurda kuşa yem etmemek için kol kanat gerdi. O tohumu yemek için can atan kurtlar, kuşlar yeme fırsatı bulamadı. Bu ulusun sağduyulu insanları izin vermedi kurda kuşa. Toprak ananın şevkati ile örttü onu. Göz yaşları ile suladı.

İşte tam burda görev düşüyor sağduyulu insanlara. Kurtlar kuşlar o tohumun çimlenmemesi için fırsat kolluyorlar, göçekler çıktı ortaya. Bu göçeği korumak gerek. Kuraklık olsada sulamak gerek. Bir defa yetmeye bilir. Birkaç kez su vermek gerek. Olgunlaştığında biçmek ve harman etmek gerek. Haramandan çıkan tohumun Hirbit tohum olduğunu bilmek gerek. Bu tohumu gözümüz gibi koruyup bider olarak saklamak gerek. Daha çok tahum elde etmek için Tarlayı sürüp Alın terimizi Gübre,Göz yaşımızı su olarak vermek gerek. Yüzlerce tohumu bu toprağa atarak milyonlaraca olarak hasat etmek gerek. Hava ,su,yemek kadar gerekli olan özgürlüğk ve insanlık tohumunun tüm insanlık için hasadı için Hrant toprağa düştü.

Hrant yaşarken bakımını yaptı tarlasının. İnsanlık için özgürlük,bağımsızlık,için düştü bir tohum olarak toprağa. Bize düşen bu tohumu yeşertmektir. Bize düşen bu tohumun kurda kuşa yem olmamasını sağlamaktır. Bu ülkeyi seven ler,Bu ulusu sevenler,İnsanlığı sevenler. Hrant'ı öldürmeyelim. Bunu başaramazsak Bilin ki Hrant la birlikte. Sevgi birlik beraberlik,dostluk , kardeşlik ölecektir.

Kamber Güneş.

Hrant Dink'in Suikasti'ni Nasil Karsiliyorsunuz ?
1 sayfadaki 1 sayfası